Skip to content
HS in the USA

Vidusskolas apmaiņas programma ASV

Pavadi gadu vai semestri ASV vidusskolā un viesģimenē. Apmaiņas programma un kultūras pieredze vidusskolēniem, dzīvojot kopā ar tavai personībai un interesēm piemeklētu vietējo ģimeni.

Uzzini, vai esi gatavs un atbilsti programmai "High School in the USA"

Kāpēc izvēlēties "High School in the USA"?

Vai esi kādreiz domājis, kā būtu dzīvot un mācīties ASV?

Tad šis var būt ne tikai sapnis, bet arī realitāte jau 2023./2024. rudens semestrī vai mācību gadā.

Vidusskolas pieredze ārzemēs ir unikāla iespēja, kas ļauj iegūt ne tikai zināšanas drošā, daudzveidīgā mācību vidē, bet arī pieredzi, kas noderēs turpmākajā dzīvē.

Mēs palīdzam viesģimenei atrast viņiem piemērotāko skolēnu. Tā tu iegūsi drošas mājas, iespēju iepazīt savu jauno kopienu un skolā iegūt draugus. Nedēļas nogalēs varēsi ēst restorānā kopā ar draugiem vai kopā ar viesģimeni izstaigāt vietējās dabas takas. Varēsi iepazīt Ameriku un tās kultūru no iekšpuses. Tā ir lieliska iespēja izdzīvot amerikāņu sapni.

Ko tu iegūsi no šīs programmas?

PIEDZĪVOJUMU

Tu iemācīsies pieņemt citu kultūru, iegūsi patstāvību, neatkarību, attīstīsi spējas pielāgoties un risināt problēmas, līdera prasmes un daudz ko citu, celsi pašapziņu.

JAUNUS DRAUGUS

Sabiedriskā dzīve būs citāda nekā tavā dzimtajā pilsētā, taču starp vietējiem skolēniem tu iegūsi jaunus draugus, kas tevi atbalstīs, un jūs jautri pavadīsiet laiku.

MĀJAS ASV

Tu iegūsi otru ģimeni otrpus okeānam. Kā apmaiņas skolēns ne tikai iemācīsies angļu valodu, bet arī iepazīsies ar amerikāņu kultūru un tradīcijām.

JAUNS IESPĒJAS

Savu apmaiņas gadu vari izmantot kā atspēriena punktu, lai turpinātu studijas ārzemēs, kļūtu konkurētspējīgs un sāktu starptautisku karjeru.

Apskati pilno programmas bukletu

Kas ir iekļauts "High School in the USA" programmā?

Mums ir pieredze un zināšanas, lai spētu piedāvāt tev autentisku un visaptverošu iespēju doties apmaiņas programmā. Mēs tev piedāvājam:

VIESĢIMENI


Viesģimene par tevi parūpēsies kā par savu dēlu/meitu, jo tiek izvērtēta un izvēlēta atbilstoši tavām rakstura īpašībām un aktivitātēm Latvijā. Iekļautas arī 3x dienā maltītes.

VIDUSSKOLU


Mēs izvēlamies vidusskolu, lai nodrošinātu piemērotas izglītības iespējas. Nodrošināsim tev vietu tuvākajā vidusskolā, kur varēsi pārbaudīt, vai tas, ko rāda filmās, ir patiesība.

VIETĒJIE KOORDINATORI

Koordinators Latvijā palīdzēs tev pieteikšanās un atlases procesā, kā arī sagatavoties izbraukšanai. Nokļūstot ASV, vietējais koordinators būs tavas otrais atbasltītājs ārpus viesģimenes.

APMĀCĪBA PIRMS IZBRAUKŠANAS

Mēs tev palīdzēsim sagatavoties apmaiņas programmai. Tu apmācībās uzzināsi, kā sagatavoties izaicinājumiem, kas tevi sagaida programmā, piemēram, atšķirtībai no ģimenes un kultūras atšķirībām.

ATBALSTS VĪZAS PIETEIKUMAM

Mēs palīdzēsim sagatavot nepieciešamos dokumentus, lai tu ātrāk tiktu galā ar J-1 vīzas pieteikšanas procesu.

LIDOJUMS

Programmas maksā ir iekļauts arī tavs lidojums no tuvākās starptautiskās lidostas uz ASV un atpakaļ. To nodrošina mūsu ceļojumu partneraģentūra.

MEDICĪNISKĀ APDROŠINĀŠANA

Mēs nodrošinām veselības apdrošināšanu visiem "High School in the USA" skolēniem. Tā pielāgota starptautiskās apmaiņas skolēnu vajadzībām.

PROGRAMMAS UZSĀKŠANA

Ierodoties ASV, tev būs iespēja pievienoties mums jaunajā kopienā, lai kopā gūtu pirmo un svarīgāko informāciju par dzīvi ASV.

Mēs parūpēsimies arī par tavu drošību

Mums ir pieredze un zināšanas, lai spētu tev piedāvāt piemērotu iespēju doties apmaiņas programmā. Mēs tev piedāvājam:

Mask Group

1. LĪMENIS - VIESĢIMENE

Mums ir augstas prasības viesģimeņu izvēlē. Mēs atlasām pretimnākošas ģimenes, kuras ir gatavas pieņemt jaunu ģimenes locekli un iepazīstināt ar tradīcijām. Mēs uzskatām, ka attiecības starp studentu un viesģimeni ir vissvarīgākās. Viņi kļūst par tavu otro ģimeni, būs ar tevi katru brīdi un būs pirmie, ar ko kontaktēties, atrodoties ASV.

Mask Group-1

2. LĪMENIS - VIETĒJAIS KOORDINATORS

Arī vietējais koordinators tiek pakļauts rūpīgam atlases procesam. Viņš ir labi apmācīts starpkultūru komunikācijā un atbalstīs tevi, būs tavs mentors un draugs. Koordinators ir pieejams 24/7. Viņš palīdzēs iejusties kopienā, iepazīstinās ar viesģimeni un aizpildīs regulārus uzraudzības ziņojumus, lai vecāki mājās var būt mierīgi.

Mask Group-2

3. LĪMENIS - "High School in the USA" ATBALSTA PERSONĀLS

Mūsu pieredzējusī atbalsta komanda Nešvilā (TN) ir pieejama, zvanot pa tālruni. Tā sniedz visiem programmas dalībniekiem atbalstu ārkārtas situācijā no brīža, kad iekāp lidmašīnā, līdz pat programmas beigām, atgriežoties Latvijā. Visi speciālisti ir izgājuši kvalificētu apmācību, lai spētu sniegt dalībniekiem nepieciešamo palīdzību.

Papildus gūsi pieredzi arī LEAD programmā!

12 NODAĻU DARBA BURTNĪCA

kas aptver svarīgākākās līderības prasmes: kā nospraust sasniedzamus īstermiņa un ilgtermiņa mērķus; kā definēt mērķu sasniegšanas plānu; kā tuvināties pozitīvai domāšanai un pārvaldīt emocijas utt.

PIEEJA VIRTUĀLAJAI BIBLIOTĒKAI

tostarp video, atsauksmes un rakstus par šādas tēmas: Komunikācijas prasmes; pamatvērtības; Veiksmīgas dzīves veidošanas pamati; Mērķu sasniegšana; Emocionālais intelekts; Atbildības uzņemšanās; Plāna izpilde; Pateicība par jau esošo un daudz ko citu.

DOT SEV LABĀKO IESPĒJU

.. katru mēnesi sazinoties ar mentoru un citiem dalībniekiem (Video konferencēs), aptverot katru programmas nodarbību. Tas tev ļauj tikt pie papildus palīdzības un tādējādi saņemt visas šīs pieredzes priekšrocības. LEAD tev dos labāko iespēju tieši ārpus skolas vides.

PIEKĻUVE GLOBĀLAJAI AKADĒMIJAI

Kā HSUSA dalībnieks un LEAD mācību programmas dalībnieki, tev būs piekļuve mūsu partnera 6 mājaslapām: Southwestern Global Academy ar tostarp tūkstošiem mājasdarbu palīdzības materiāliem par visiem ASV vidusskolas mācību priekšmetiem un daudz ko citu.

Atsauksmes

2021./2022 gadā savu Amerikas sapni īstenoja 2 skolēni no Latvijas un 1 skolniece no Austrijas (latviešu ģimenes). Viņi nepadevās COVID izaicinājumam un nokļuva savās Amerikas viesģimenēs un skolās Ohaio, Meinas un Alabamas štatos. Pilno apmaiņas programmas aprakstu un jauniešu vecāku domas uzzini spiežot zem īsā apraksta.

2022./2023. gadā savu Amerikas sapni īsteno 2 skolēni no Latvijas Teksasas un Minesotas štatos.

Ronja, 11. klase (pēc apmaiņas semestra Alabamā)

Mana pieredze ASV bija vienkārši fantastiska. Tas noteikti bija tāpēc, ka es nebiju sacerējusies uz kaut kādām īpašām lietām, tāpēc viss, kas ar mani notika bija kā patīkams pārsteigums. Man bija superīga viesģimene un viesumāsa no Ukrainas. Mana viesģimene daudz mūs vadāja apkārt, ēdām ārpus mājas, ceļojām un bijām arī dažādās ASV universitātēs gan no skolas, gan ar viesģimeni.

Adrians, 11. klase (kamēr bija Ohaio štatā)

Līdz šim (2022. janv.) esmu iepazinies ar daudz draugiem, kā arī esmu diezgan arī paceļojis pa Ameriku. Skola ir ļoti liela, daudz lielāka nekā Latvijā, gan izmēra, gan skolēnu ziņā. Ja godīgi, skola manuprāt priekš manīm ir nedaudz pa lielu, kā arī stundas katru dienu ir vienas un tās pašas un mājasdarbi tiek uzdoti uz nākamo dienu, nekā tas ir Latvijā, bet sadzīvot var. Neskatoties uz to, iesaistos arī ārpusskolas aktivitātēs, spēlēju basketbolu un eju trennēties uz sporta zāli. Ceru, ka atlikušo piecu mēnešu laikā vēl sanāks iesaistīties kādos interesantos piedzīvojumos un iepazīties ar vēl vairāk draugiem.

Elza, 11. klase (pēc apmaiņas gada Meinas štatā)

Mans apmaiņas gads nepavisam nebija no tiem labākajiem, taču šī bija neatņemama pieredze, kas ir atvērusi man acis uz citu pasauli, ko nevaru aprakstīt pat vārdos. Akadēmiski šis gads bija izmests laiks, taču mana skola Latvijā atļāva iekavētos priekšmetus nokārtot 12. klases laikā ar ko man ir paveicies. Dažus mācību priekšmetus, kuri neturpinās 12. klasē man ieskaitīja ar ļoti skaistām ASV atzīmēm, kuras bija diezgan viegli iegūt.

Programmas cena

Cenā ir iekļauts:

Piesakies BEZMAKSAS konsultācijai

Konsultācija skolēniem kopā ar vecākiem un koordinatoru, lai pārrunātiu programmas detaļas un atbildētu uz neskaidrajiem jautājumiem

Ellipse 27

Sveiki! Tu sazināsies ar mani – Silviju Ozolu. Esmu “High School in the USA” koordinatore Latvijā.

Mazliet par mani:

Atbildes uz daudziem jautājumiem varēsi atrast zemāk. Ja tev rodas kādi jautājumi, droši raksti tos e-pastā  silvija@visasiespejas.lv, vai tiekamies Zoom sarunā kopā ar taviem vecākiem. 

Piepildi savu sapni - mācies 1 gadu vai semestri ASV

Lai tiktu programmā:

Esi vecumā

no 14 līdz 17 gadiem

Mācies

8., 9., 10. vai 11. klasē

Tev ir labas

sekmes skolā (vidēji virs 6,5)

Esi apguvis

ļoti labi angļu valodu

Visiem skolēniem ir jāiziet atlase, kur pēc katras kārtas kvalificējas nākamajam līmenim:

Biežāk uzdotie jautājumi

Katram skolēnam pirms došanās uz ASV tiek piemeklēta atbilstoša viesģimene, kurā skolēns dzīvos kā pie saviem vecākiem. Viesģimenes piemeklējam balstoties uz skolēna rakstura iezīmēm un aktivitātēm Latvijā.

Jā, ASV vidusskolas piedāvā visdažādākos sporta veidus, kuros aicinam apmaiņas skolēnus iesaistīties. Mēs nevaram garantēt, ka ASV skolā būs iespēja turpināt Latvijā iesākto sporta veidu, jo šī nav sporta programma. Parasti ASV skolās ar dažādiem sporta veidiem nodarbojas dažādās sezonās un netrenējas to pašu sportu cauri visam mācību gadam. 

Ja skolēns ir radis būt patstāvīgs, tad ideāli Latvijas situācijai būtu pavadīt 10. klasi ASV (pieteikties 9. klases laikā). Tādā gadījumā ir vieglāk atgriezties atpakaļ Latvijā, lai kārtotu eksāmenus 11. un 12. klasē. 

11. klase ir otrs labākais variants, ja skola atļauj kārtot 11. klases optimālā līmeņa eksāmenus 12. klasē. 

Ja ASV izvēlas pavadīt 9. vai 12. klasei, tad ar skolas atļauju skolēni atgriežas atpakaļ Latvijā maijā, lai sagatavotos un nokārtotu eksāmenus. 

Atkarībā no tavas Latvijas skolas. ASV skola mācību gada beigās var izsniegt mācību rezultātu transkriptu, kuru Latvijas skola var izvēlēties pielīdzināt vai nē. To var noskaidrot pie savas skolas mācību pārziņa.

Jāatgādina, ka ASV mācību priekšmeti nav tieši tādi paši kā Latvijā, tāpēc jābūt gatavam, ka kāds no priekšmetiem, kuru mācies tagad var nebūt piedāvāts ASV. 

ASV noteikti nebūs latviešu valoda. Skolēni pirms semestra vai gada sākuma izvēlās priekšmetus, kurus mācīsies. Var gadīties, ka attiecīgajā gadā vai semestrī netiek piedāvāta kāda no dabas zinātnēm. Skolēniem arī ir jāizvēlas starp dažādu matemātiku moduļiem – ģeometrija, triganometrija, algebra (2 līmeņos) un augstākā matemātika. Latvijā tie parasti iet paralēli viens otram. Programmas koordinators ASV palīdzēs sastādīt šo grafiku.

Diemžēl programmas laikā skolēniem nav atļauts atgriezties Latvijā vai doties uz kādu citu valsti. Ja skolēns kādā brīdī dodas atpakaļ uz Latviju, tad programma tajā brīdī tiek pārtraukta un ASV vidusskolā turpināt mācīties vairs nav iespējams. Izņēmums ir ārkārtes nepieciešamība, ko izskatam atsevišķi.

Jā, šāda iespēja ir. Mēs gan stingri iesakam apciemošanu plānot programmas beigās, jo tad ir iespēja vecākiem kopā ar skolēnu doties ceļojumā pa ASV. Ja apciemošana notiek 2. semestrī, tad ceļot kopā ar skolēnu nav atļauts. Šāda apciemojuma gadījumā Latvijas vecākiem ir atļauts tikai apciemot viesģimeni un vietējo pilsētu, kurā paliek skolēns. Pretējā gadījumā šis ir noteikumu pārkāpums un programma tiek spiestā kārtā pārtraukta. 1. semestrī skolēna fiziska apciemošana Latvijas vecākiem nav atļauta.

ASV skolām tāpat kā Latvijā ir noteikumi par skolēnu obligāto vakcīnu kārtību, piemēram, C hepatīts, mazsaliņas un citas bērnībā veiktās potes. Šobrīd lielākā daļa ASV skolu neprasa COVID-19 vakcināciju, taču ir ļoti daudz un dažādi ierobežojumi lidojumos, kas var neļaut skolēnam nokļūt ASV bez vakcinācijas. 

Mēs esam bezpeļņas organizācija, taču mūsu programma netiek finansiāli atbalstīta no citām organizācijām vai valsts. Tāpēc skolēnu vecākiem jāapmaksā visi izdevumi saistībā ar skolēna atlasi, izvietošanu un uzturēšanu ASV. Šī summa arī katru gadu tiek nedaudz mainīta, lai pielāgotos inflācijai pasaulē.

Viesģimenes piesakās brīvprātīgi un viņām netiek sniegts nekāds finansiāls atbalsts no programmas vai skolēna puses. Viņu pienākums ir nodrošināt 3 ēdienreizes dienā, savu istabu (var gadīties, ka jādala ar vēl kādu tā paša dzimuma skolēnu), transportēšanu uz un no skolas. Par pārējo skolēnam jāmaksā no savas Latvijas vecāku sniegtās kabatas naudas – izklaides, sports, ceļojumi, iepirkšanās, kas parasti ir apmēram 200 USD mēnesī. Viesģimenes bieži vien palīdz ar dažādu lietu un aktivitāšu finansēšanu, taču nedrīkst uz to paļauties, jo tas nav viņu pienākums. Skolēnam vienmēr jābūt pieklājīgam un jāvaicā viesģimenei pirms finansiālu lēmumu pieņemšanas, jo viņi nesaņem nekādu finansiālu pabalstu no programmas. 

Tam var būt dažādi iemesli:

  1. ģimenes, kurām ir pašiem savi bērni, vēlas, lai viņi varētu iepazīties ar citām kultūrām, nedodoties prom no mājām;
  2. cilvēki, kuriem bērni jau ir izauguši parasti vēlas aizpildīt mājās tukšumu un būt iesaistīti vietējā kopienā, kura ļoti centrējas ap vidusskolas dzīvi;
  3. aktīvi cilvēki bez bērniem labprāt dalās savā pieredzē, vēlas palīdzēt jauniešiem iepazīt ASV un uzzināt ko jaunu arī par skolēnu mītnes zemēm.

Gadījumos, kad viesģimenē ir tikai 1 pieaugušais, parasti tiek pieņemti 2 apmaiņas skolēni no 2 dažādām valstīm, kuri nerunā viens otra dzimtajā valodā.

Nē, skolēnam tiek piemeklēta atbilstošākā viesģimene, kura dzīvo kādā no mūsu koordinatoru štatiem. Skolēnam nav atļauts pieprasīt konkrētu štatu vai viesģimeni.

Kur līdz šim bijuši mūsu skolēni?

Ieskaties! Interaktīvā karte (zemāk) tev dod iespēju apskatīt, kur mūsu programmas dalībnieki dzīvoja un mācījās. Klāt pievienojām arī aktivitātes ārpus skolas, lai tu varētu aptuveni iztēloties, kāda varētu būt tava vidusskolas pieredze ASV.

Dzeltenās atzīmes ir mazpilsētas; zaļās atzīmes ir vidēja lieluma pilsētas; zilās atzīmes ir lielpilsētas (skolēni gan parasti dzīvo pilsētu nomalēs). Violetās atzīmes norāda štatus, kuros mums šobrīd ir pieejami vietējie koordinatori*.

Uzspiežot uz atzīmes varēsi redzēt vairāk informāciju par attiecīgo situāciju. Apakšpusē tev ir iespēja apskatīt arī pilsētas un vietējās skolas attēlus.

*Vietējais koordinators ir programmas darbinieks, kurš tev palīdzēs gadījumos, kad viesģimene to nevarēs. Koordinators ir kā starpnieks starp viesģimeni, skolu un skolēnu.