Skip to content
Home » Pieredzes stāsts – Ronja, 11. klases pavasara semestris Alabamā

Pieredzes stāsts – Ronja, 11. klases pavasara semestris Alabamā

Ronja ASV pavadīja tikai 1 semestri, jo viņas skola citādāk nevēlējās ieskaitīt pilnu mācību gadu. Pēc tam sarunā ar Ronju un viņas mammu noskaidroju, kā tad viņai gāja šajā 2022. gada pavasara semestrī ASV.

Mana pieredze ASV bija vienkārši fantastiska. Tas noteikti bija tāpēc, ka es nebiju sacerējusies uz kaut kādām īpašām lietām, tāpēc viss, kas ar mani notika bija kā patīkams pārsteigums. 

Man bija superīga viesģimene un viesumāsa no Ukrainas. Mana viesģimene daudz mūs vadāja apkārt, ēdām ārpus mājas, ceļojām un bijām arī dažādās ASV universitātēs gan no skolas, gan ar viesģimeni. Pavasara brīvdienāsm mēs aizceļojām uz Las Vegasu, Jūtu, Arizonu un Kaliforniju, bet garajā nedēļas nogalēs devāmies uz Florida Beach, Nešvilu un Atlantu.

Skola man gan īsti nepatika, jo tā bija ļoti maza, mācību priekšmeti bija diezgan viegli, lai gan mācījos veselās 2 AP (padziļinātie kursi) mācību priekšmetus. Skolā gan bija forši skolotāji un skolas “councler” (konsultante) ar kura mūs aicināja arī uz golfu. Skolēni paši gan tur nebija īpaši atklāti, taču atradu arī labus draugus. Skolā spēlēju tenisu visu sezonu, iedraudzējos ar foršām meitenēm arī tur un devāmies uz turnīriem arī citās skolās ar citiem apmaiņas skolēniem.

Man noteikti ir uzlabojusies angļu valoda un ļoti daudz runājos ar pieaugušajiem par dzīvi un politiku. Es patiešām uzzināju, kā dzīvo ASV. Mani ļoti pārsteidza, ka amerikāņi visur staigā ar kurpēm pa iekštelpām un pat dīvānā un gulvā liek kājas ar kurpēm!

Noteikti ieteiktu citiem skolēniem, kuri dodas apmaiņas programmā izvēlēties interesantus mācību priekšmetus, lai nav jāmācās garlaicīgie, kā matemātika, ja to atļauj skola. Svarīgi ir braukt bez ekspektācijām un būt pozitīvam.

Ronjas mammas pieredze

Visvairāk uztraukums bija lidojumos, jo Ronjai nebija pilns vakcinācijas kurss. Laiks pagāja ļoti ātri, jo viss gāja labi. Man kā vecākam nebija nekādu stresu programmas laikā, jo bijām ļoti priecīgi par viesģimeni, kuriem gan pašiem savu bērnu nebija, bet bija ļoti forša viesumāsa. Mums pat nebija daudz laika runāt, kamēr viss ir labi, tikmēr nav par ko uztraukties. Šī bija pilnībā Ronjas iniciatīva, mēs kā vecāki viņu tikai atbalstījām, noteikti nestūmām un nepierunājām, tāpēc arī viņai bija tik laba pieredze.